AYIN KONUSU

Ayın Konusu

Anasayfa / Ayın Konusu
Memorial şişli Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, İngiltere Medical Travel Journal Awards tarafından "Yılın Uluslararası IVF Merkezi" seçildi.

YILIN ULUSLARARASI TÜP BEBEK MERKEZİ

Nisan 2015

MEMORIAL ŞİŞLİ HASTANESİ TÜP BEBEK MERKEZİ’NDEN ULUSLARARASI BAŞARI

INTERNATIONAL INFERTILITY CLINIC OF THE YEAR (YILIN ULUSLARARASI TÜP BEBEK MERKEZİ) MEMORIAL ŞİŞLİ HASTANESİ OLDU

 

 Resimleri görüntülemek için lütfen üzerine tıklayınız.

 

Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek ve Genetik Merkezi, uluslararası alandaki başarılarına bir yenisini ekledi. Merkeze bir ödül de İngiltere’den geldi. Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek ve Genetik Merkezi, 15 Nisan 2015 tarihinde Londra’da gerçekleşen Medical Travel Journal Awards’da  “Yılın Uluslararası IVF Merkezi seçildi. 

 

 

Türkiye’nin en fazla uygulama yapan merkeziyiz

Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek-Genetik Merkezi ve Dünya Preimplantasyon Genetik Tanı Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Semra Kahraman, Türkiye’ye ve Memorial’a bu alanda dünyadaki en prestijli ödüllerden birini kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ödül süreci hakkında şu bilgileri verdi.

 “Türkiye’nin tek merkezde en fazla vaka yapan ve yurtdışından en fazla vaka başvurusu alan merkeziyiz. Yılda 3200 civarında vakaya tüp bebek tedavisi uygulamaktayız. Hastalarımızın %20’si yurtdışından ileri teknikleri uygulatabilmek amacı ile merkezimize başvurmaktadır. Başarılı gebelik sonuçlarımız ve uygulamalarımız nedeniyle yurtdışından gelen hastalar, internet forumlarında hastanemizi ve bölümümüzü birbirlerine tavsiye etmektedir. Bulgaristan ve Litvanya başta olmak üzere, yaklaşık 59 farklı ülkeden hasta başvurusu yapılmaktadır. Ayrıca Türkiye’de kendi alanımızda gerçekleştirdiğimiz ilkler, preimplantasyon genetik tanı konusunda yapmış olduğumuz başarılı uygulamalar ve dünya literatüründe prestijli dergilerde yer alan çok sayıda çalışmalarımız, Türkiye’de ilk ISO15189 akreditasyon belgesine sahip olmamız gibi diğer faktörler de ödülü kazanmamızda önemli rol oynamıştır” dedi.  

 

Dünyada referans merkeziyiz

Prof. Dr. Semra Kahraman, Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nin hizmet kalitesi sayesinde dünyadaki diğer merkezler arasında öne çıktığını şu sözlerle ifade etti:

Medical Travel Journal (IMTJ) Awards’a, dünyanın dört bir yanından sağlık merkezleri başvuru yapmaktadır. Ödüller, 13 kategoride verilmektedir. Dünyanın dört bir yanındaki hastalar için önemli bir referans kaynağı olan ödüllerde, merkezlerin hizmet kalitesi, uluslararası hasta potansiyeli, hasta güvenliği, bakımı ve memnuniyeti, kendi alanında elde ettiği başarılar göz önünde bulundurulmaktadır. 

 
SAYFA BAŞINA DÖN