AYIN KONUSU

Ayın Konusu

Anasayfa / Ayın Konusu
16 – 19 Ekim 2008 tarihleri arasında Antalya, Sungate Port Royal Resort Hotel’de yaklaşık 1500 katılımcı ile yapılan Ulusal Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Kongresi’nde “Science Gala” yemeği düzenlenmiş ve Prof. Dr. Semra Kahraman’a “Yaşam Boyu Başarı ve Onur Ödülü” verilmiştir.

YAŞAM BOYU BAŞARI VE ONUR ÖDÜLÜ

Ekim 2008

16 – 19 Ekim 2008 tarihleri arasında Antalya, Sungate Port Royal Resort Hotel’de yaklaşık 1500 katılımcı ile yapılan Ulusal Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Kongresi’nde “Science Gala” yemeği düzenlenmiş ve Prof. Dr. Semra Kahraman’a “Yaşam Boyu Başarı ve Onur Ödülü” verilmiştir. İnfertilite alanında ilk kez verilen bu ödül: Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği Başkanı Doç. Dr. Bülent Urman tarafından, bilime yapılan katkılar, ülkemizde pek çok ilk uygulamanın gerçekleştirilmesi, yurtdışında ülkemizi başarıyla temsil etme ve alanında insan yetiştirme nedenleri ile verilmiştir.

Bu ödülün kendisini çok cesaretlendirdiğini bildiren Prof. Dr. Semra Kahraman, ödül vermenin ve takdir etmenin çok önemli bir erdem olduğunu söyleyerek TSRM Yönetim Kuruluna ve TSRM Başkanı Doç. Dr. Bülent Urman’a teşekkür etmiştir.

Memorial Hastanesi IVF Merkezi Sorumlusu Dr. Güvenç Karlıkaya, Dr. Kahraman’ın yaşamını ve mesleki kariyerini anlatan bir sunum yapmış, çocukluktan günümüze kadar geçen süreyi başarılı bir slayt gösterisiyle özetlemiştir.

 
SAYFA BAŞINA DÖN