AYIN KONUSU

Ayın Konusu

Anasayfa / Ayın Konusu
American Society for Reproductive Medicine (ASRM) 2018 yılı Kongresi’ni bu yıl Colorado Denver’da gerçekleştirdi. Prof. Dr. Semra Kahraman kongreye Preimplantasyon Genetik Tanı Special Interest Group Başkanı, Preimplantasyon Genetik Tanı Oturumu Başkanı, Interactive Session Konuşmacısı, Round Table Presenter, Star Award Winner ve Poster Presenter olarak katıldı.

Istanbul Memorial Hastanesi IVF ve Genetik Merkezi Colorado Denver’da yapılan ASRM Kongresi’nde çok sayıda bilimsel faaliyet gösterdi.

Ekim 2018

American Society for Reproductive Medicine (ASRM) 2018 yılı Kongresi’ni bu yıl Colorado Denver’da gerçekleştirdi. Prof. Dr. Semra Kahraman kongreye Preimplantasyon Genetik Tanı Special Interest Group Başkanı, Preimplantasyon Genetik Tanı Oturumu Başkanı, Interactive Session Konuşmacısı, Round Table Presenter, Star Award Winner ve Poster Presenter olarak katıldı. Ayrıca Genetik Merkezi’mizin başkanı Dr. Murat Çetinkaya kongrede Oral Presentation oturumunda başarılı bir sunum gerçekleştirdi.Prof. Dr. Semra Kahraman kongrede ilk önce 2017-2018 yılları için yürütmekte olduğu Preimplantasyon Genetik Tanı Special Interest Group Başkanı olarak PGTSIG and PGTIS Members Board Meeting Toplantısı’na başkanlık yaptı.
Ardından Prof. Dr. Semra Kahraman ve Prof. Dr. Heather Cook Preimplantation Genetic Testing-1 Oral Abstract Session’da oturum başkanlığı yaptı.Aynı gün Turkish Society of Reproductive Medicine Special Interest Group, Interactive Debate Session’da Standard Ovarian Stimulation with Single Embryo Transfer Using PGT-A is Superior to Minimal Ovarian Stimulation başlıklı konuşmayı gerçekleştirdi.

Kongrenin son günü ise Round Table oturumunda presenter olarak PGT-A in Poor, Normal and Hyper Responders başlıklı konuyu katılımcılar ile paylaştı. Tümü  Amerika’nın çeşitli eyaletlerinden gelen katılımcılar Prof. Dr. Semra Kahraman’ın sunduğu ve soruları cevapladığı Round Table tartışmasına eşlik ettiler.Aynı gün Dr. Murat Çetinkaya ise Preimplantation Genetic Testing -2 oturumunda Comparisons of the Time to Achieve an Ongoing Pregnancy in Advanced Maternal Age Patients with PGS and Young IVF patients Without PGS başlıklı sunumu gerçekleştirdi.

 

Ayrıca Prof. Dr. Semra Kahraman da bu yıl ikinci kez Star Award Winner olarak listede yer aldı. Prof. Dr. Semra Kahraman bu ödülün son 10 yıl içinde ASRM kongrelerinde İstanbul Memorial Hastanesi IVF Merkezi olarak çok sayıda bilimsel faaliyet göstermeleri nedeni ile verildiğini belirtti.
Kongrede A Randomized Clinical Trial Comparing the Effects of Transdermal and Oral estrogen on Clinical Outcomes in Patients Undergoing Frozen-Thawed Embryo Transfer başlıklı randomize kontrollü bir çalışmamız poster olarak yayınlandı.

SAYFA BAŞINA DÖN